• за_нас
 • фабрика_тура
X
#TEXTLINK#

Зошто да не изберете нас

Donglai Industry првично беше производител на самолепливи материјали.По повеќе од триесет години развој, со деловната филозофија „стремиме да ги импресионираме клиентите“, формиравме компанија која ги интегрира производството, истражувањето и развојот и продажбата на самолепливи материјали и етикети на готови производи.Имаме воспоставено партнерства со многу брендови и претпријатија.И искористете ја нашата богата експертиза за да им обезбедиме иновативни решенија за дизајн на етикети за пакување производи за да ги постигнат нивните деловни цели и цели за одржлив развој.Посветени сме да станеме водечки снабдувач на материјали за етикети во светот.Без разлика каде сте, ние нудиме услуги од светска класа.

 • -
  Основана во 1986 година
 • -+
  30 + години искуство
 • -+
  Повеќе од 100 производи
 • -$
  Повеќе од 1 милијарда

Апликација за производ

Ви обезбедуваме:
Самолеплива или нелеплива хартија, филм, ролна од алуминиумска фолија.

Компанијата Donglai е глобално претпријатие за производство на материјали, кое на клиентите им обезбедува професионални решенија за етикетирање, широко користени во секојдневните хемикалии, пакувањето на храната, логистичкото складирање, индустриските и медицинските области.

 • Материјал за лепило за компјутер
 • ПЕТ леплив материјал
 • ПВЦ леплив материјал
 • Помош за леплив материјал
 • Леплива хартија
 • Етикети за црвено вино, пиво и пијалоци

Повеќе производи

Нашиот сертификат

 • SGS
 • SGS_a
 • SGS_b
 • SGS_c
 • SGS_d
 • SGS_e
 • SGS_f
 • SGS_f

Вести од компанијата

јаболко

Примена на налепница во прехранбената индустрија

За етикетите поврзани со храна, потребните перформанси се разликуваат во зависност од различните средини за употреба.На пример, етикетите што се користат на шишињата со црвено вино и шишињата за вино треба да бидат издржливи, дури и ако се натопени во вода, нема да се лупат или збрчкаат.Подвижната етикета помина...

Примена на налепница во дневни потреби

Примена на налепница во дневни потреби

За етикетата на логото, потребно е да се има креативност да се изрази сликата на стоката.Особено кога садот е во облик на шише, неопходно е да се има изведба дека етикетата нема да се олупи и збрчка при притискање (стискање).За кружни и о...

 • DLAI на изложба во Русија